Заступник голови Мінрозвитку розповіла про зміни в законодавстві
Законопроєкти містобудівної реформи готуються до другого читання

Прийдешні зміни в українському містобудівному законодавстві переслідують кілька цілей. Сайт БТІ Києва регулярно публікує новини про законодавчі реформи. Одне з найважливіших завдань таких нововведень – захистити інвесторів будівництва, тобто відрегулювати відносини у сфері внесення коштів вкладників фізичних осіб у будівництво об’єктів нерухомості. У такий спосіб можна буде забезпечити зростання іпотечного ринку в країні та забезпечити захист людям, які інвестують у новобудови. Адже якщо людина інвестує власні гроші в будівництво багатоквартирного будинку, вона має бути впевненою, що будівлю буде добудовано, вона пройде процедуру технічної інвентаризації та буде введена в експлуатацію.

На сьогоднішній день Верховна Рада вже схвалила в першому читанні законопроєкт, який за планом має гарантувати майнові права на майбутні об’єкти нерухомості. У листопаді цього року в одному з професійних співтовариств відбулося обговорення поправок до документа. У нараді взяли участь представники профільних комітетів Верховної Ради, Національного банку, забудовники, юристи та інші представники містобудівної галузі.

Заступниця глави Мінрегіонрозвитку, яка виступала на заході, зазначила, що її відомство вже надало профільному парламентському комітету свої пропозиції щодо майбутнього нормативно-правового акта. Найближчим часом почнуться обговорення, під час яких вдасться внести в законопроєкт потрібні правки і підготувати документ до другого читання.

Зазначений законопроєкт, зокрема, має встановити умови, згідно з якими недобудови та майбутні об’єкти нерухомості можуть стати об’єктами цивільних прав. Також треба буде позначити характеристики інвестування об’єктів, які зводяться на недержавні гроші. Планується визначити вимоги, за якими забудовники розкриватимуть інформацію про незавершений багатоквартирний будинок. Нарешті, законопроєкт має впровадити алгоритм держреєстрації прав власності на згадані вище об’єкти нерухомості – тобто ті об’єкти, які ще перебувають у процесі будівництва, до оформлення техпаспорта на будинок.