Розвиток іпотеки в другому кварталі 2024 року
Частка угод із розстрочки на ринку житла досягла 95%

54% житлових комплексів, що будуються в Україні, стикаються з судовими процесами щодо земельних ділянок. Про це йдеться в дослідженні Опендатабот. Серед майже 400 проаналізованих новобудов 214 комплексів мають судові справи щодо землі, на якій їх зводять. Забудовники ще 22 ЖК не продовжили оренду земельної ділянки, а у 9 комплексів у Реєстрі прав відсутня інформація про зв’язок землі з будівництвом.

Основні ризики, пов’язані з новобудовами, включають відсутність дозволів на будівництво, відсутність права власності або права користування у замовника на земельну ділянку, договори оренди на земельну ділянку, що закінчуються найближчим часом, невідповідність цільового призначення земельної ділянки, наявність судових справ та арештів на земельних ділянках, а також невідповідність будівництва містобудівним умовам.

Олексій Іванкін, засновник Опендатабот, коментує, що відсутність дозволів і прав на землю на момент будівництва створює простір для корупції. Вирішити такі проблеми законним шляхом після вкладення грошей майже неможливо. Тому покупці мають бути особливо уважними під час вибору об’єктів для інвестицій, щоб уникнути можливих юридичних проблем у майбутньому.