РегіонЦіна
Київвід 15 000 грн
Київська областьвід 11 000 грн
Інші регіонивід 10 000 грн
Термін роботи:від 5 тижнів

У кожної ділянки землі є своє цільове призначення. Вони використовуються під зведення житлових будинків, сільгосппризначення, розвиток тваринництва тощо. Іноді виникають потреби переведення ділянки з однієї категорії в іншу. Іншими словами, цей процес називається – зміна цільового призначення землі, з офіційним оформленням усієї документації.

Що таке цільове визначення земельної ділянки

Будь-який землевласник повинен використовувати свою ділянку суто за її призначенням. Це стосується землі будь-якого виду власності. Класифікація цільового призначення ділянки полягає в тому, що вона застосовується на базі всіх технічних паперів із землеустрою відповідно до чинного законодавства. В Україні наразі визначено такі види земель:

  • сільськогосподарське призначення;
  • житлова та громадська забудова;
  • природно-заповідне або інше природоохоронне значення;
  • оздоровчі цільові призначення;
  • реакційного призначення;
  • збереження історико-культурних цінностей;
  • лісогосподарське визначення земель;
  • водний фонд країни;
  • промисловість, енергетика, оборона тощо.

У зв’язку з цим переліком землевласник зобов’язаний користуватися землею строго відповідно до її цільового визначення. В іншому разі можуть виникнути серйозні неприємності, аж до позбавлення володіння земельною ділянкою. За необхідності перевести свої володіння в іншу категорію, потрібно дотриматися низки процедур, свого роду, офіційний протокол. У разі надання ділянці статусу культурної, знадобиться надати додаткові документи, які зможуть підтвердити її історико-культурну цінність і особливості.

Процес переведення земельної ділянки в інший тип цільового призначення

За необхідності переведення землі в іншу категорію цільового призначення, наприклад, під комерційну діяльність тощо, потрібно власнику написати заяву і завірити її в нотаріальній конторі. Після проходження цієї процедури, потрібно звернутися в землевпорядну компанію. Саме її співробітники займатимуться підготовкою проєкту відведення земельної ділянки. Перед оформленням заявки необхідно переконатися в наявності всієї документації у фахівців: сертифікатів, дозволів, документів, що підтверджують їхню кваліфікацію.

Співробітники компанії зроблять усі землевпорядні роботи, відзначать межі, закріплять межові знаки. Після всіх змін готовий проєкт з’явиться у замовника в електронному та паперовому примірнику. Це необхідно для можливості надання документації до відповідних органів у разі виникнення спірних ситуацій.

Але якщо необхідно змінити вид використання землі в межах однієї категорії, то немає необхідності оформляти проєкт землеустрою. Це не вважається зміною цільового визначення ділянки. Перед оформленням документів краще проконсультуватися з фахівцями, щоб уникнути непотрібної роботи.

Після отримання пакету документів, оформлюється подання заяви певної форми на затвердження проєкту землеустрою та визначення цільового призначення земель до державного кадастрового реєстратора в територіальному органі Держгеокадастру України. Але є деякі нюанси. Потрібно пам’ятати, що не всі категорії земель можна змінити, присвоїти їм інший статус. Для деяких типів ділянок необхідно подавати документацію до Кабінету Міністрів України, а на деякі види ділянок накладено мораторій.

Якщо всі документи оформлено правильно і землі не входять до переліку особливих ділянок, тільки в цьому випадку державний кадастровий реєстратор оформлює відомості про присвоєння ділянці статусу іншого призначення ділянки до Державного земельного кадастру. Завершальним етапом буде реєстрація прав на нерухомість у державному реєстрі прав.

Після оформлення всіх необхідних паперів можна зайнятися будівництвом нового об’єкта або розвитком садівництва на переоформленій ділянці, наприклад.

Деякі нюанси з переведенням цільового призначення земель

Але перед початком будівництва важливо правильно визначитися з цільовим призначенням земель, відведених під забудову. Чи буде ділянка в категорії ІЖС (індивідуальне житлове будівництво) або СНТ (садове некомерційне товариство). У будь-якому з них достатньо плюсів і мінусів. Землю необхідно використовувати точно за цільовим призначенням.
Наприклад, якщо ділянка належить до категорії СНТ, то на ній можна:

  • побудувати садовий або капітальний будинок;
  • звести споруди господарського призначення;
  • розвивати власну діяльність: займатися городництвом і садівництвом для власних потреб;
  • змінити визначення ділянки за наявності дозволу місцевих органів управління.

Іншими словами, ця ділянка має дачне призначення. Використовувати землю для будь-якої комерції, завести на ній підсобне господарство тощо. не можна. Для цього необхідно змінити цільове призначення землі, перевести її в іншу категорію, наприклад ІЖС. Таким чином можна офіційно оформити комерційну діяльність на ділянці, припустимо, тваринництво.

Зміна статусу ділянки землі – процедура тривала і трудомістка. Якщо виникла така необхідність, краще звернутися до професіоналів у цьому питанні. Величезний досвід, висока кваліфікація, юридична підкованість дадуть їм змогу зробити свою роботу оперативно і якісно. А замовник у цей час зможе займатися своїми справами, а не стояти в довгих чергах і ходити по різних інстанціях.