Більше половини українських новобудов мають судові процеси щодо землі
Програма "єВідновлення" в Київській області

Частка угод із купівлі житла на умовах розстрочки в березні 2024 року досягла 95%. Рік тому цей показник становив 85%, а в довоєнний період – 70%, згідно з даними групи компаній DIM. Показник повних оплат при купівлі житла знизився до 5%. Найбільшою популярністю у клієнтів користуються програми безвідсоткової розстрочки і довгострокової розстрочки від забудовника.

У структурі угод половину угод було укладено з першим внеском у розмірі 20-30% від вартості квартири, тоді як рік тому такі угоди становили лише 35%, а в березні 2021 року – лише 15% від загальної кількості договорів. Також помітно збільшилася кількість угод із першим внеском у розмірі 10-20%. На думку експертів, така тенденція свідчить про зростаючий інтерес покупців до гнучкіших і зручніших умов придбання житла.

Найбільш затребуваними програмами є безвідсоткова розстрочка, довгострокова розстрочка від забудовника на 3-5 років, розстрочка на перший внесок у межах трьох місяців, програма “єОселя” на готові квартири та квартири, які будуються, а також різноманітні акції та спеціальні пропозиції. Покупці дедалі більше віддають перевагу гнучким фінансовим умовам, що дає їм змогу планувати свої витрати й адаптуватися до поточних економічних умов.