БРРЄ розглядає участь в іпотечному кредитуванні
Більше половини українських новобудов мають судові процеси щодо землі

У другому кварталі 2024 року можна очікувати збільшення кількості девелоперів, акредитованих за програмою “єОселя”, а також активний розвиток партнерських угод між девелоперами та комерційними банками. На початок березня кількість акредитованих девелоперів становила 27 компаній із 13 областей.

Олена Дмитрієва, перший заступник голови правління Глобус Банку, зазначає, що залучення девелоперів до програми “єОселя” може стати більш помітним у найближчі 2-3 місяці. Девелопери розуміють необхідність удосконалення механізмів продажів, використання фондів фінансування будівництва, купівлі-продажу майнових прав та реалізацію цільових облігацій.

Програми розстрочки та іпотечні механізми, як-от державна “єОселя” та партнерські програми з банками, значно розширюють можливості девелоперів щодо залучення потенційних покупців. Це може стати одним із чинників збільшення попиту на первинному ринку житла.

Головною перевагою іпотеки на первинному ринку залишається можливість придбання сучасного якісного житла за ціною на 25-30% нижчою, ніж у вже збудованому ЖК. Найбільший попит на іпотеку спостерігається на 1-2-кімнатні квартири площею від 45 до 70 м² загальною вартістю від 2 до 3 млн грн. Близько 70% усіх угод укладають на термін до 20 років із початковим внеском у 30%.

З квітня по червень 2024 року на первинному ринку за програмою “єОселя” та спільними іпотечними програмами банків і девелоперів може бути укладено до 250 іпотечних угод на загальну суму до 500 млн грн. Близько 80-85% іпотек буде видано в Києві, Київській області та деяких обласних центрах, переважно в західних областях.