Законодавство України, що регулює містобудівну галузь нашої держави, продовжує проходити через процес реформування. Про деякі зміни, які вже було втілено в життя, ви могли читати раніше на сторінках сайту ТОВ БТІ.
Нещодавно заступниця глави Мінрегіонрозвитку заявила, що нові реформи мають знищити чинники, які стримують надходження інвестицій у містобудівну галузь. Насамперед, звісно ж, для цього необхідно буде подолати корупцію в містобудуванні та створити конкурентне і прозоре середовище. Для таких змін необхідний системний підхід і комплексні зміни. Зокрема, правила, що контролюють галузь, мають бути максимально дерегульовані, а послуги для населення – автоматизовані. З останнім має впоратися поступова цифровізація бюрократичних процедур у нашій державі – про зміни в цій сфері регулярно пише сайт БТІ Києва.
Необхідно посилити відповідальність за порушення містобудівних норм: як адміністративну, так і кримінальну. Технічна регуляція також потребує оновлень. Багато алгоритмів, згідно з якими відбуваються дозвільно-реєстраційні процедури та реалізуються контрольно-наглядові функції, вже давно потребують перегляду. За заявою заступника міністра, всі ці процеси вже стартували, і завершити їх планують у максимально можливий короткий термін.
Наріжним каменем нових реформ, безумовно, стала ліквідація Держархбудінспекції, яка була дуже корумпованим відомством.
Тепер черга – за новим законопроєктом, який запровадить принципово нову систему державного регулювання галузі та посилить відповідальність за порушення містобудівного законодавства. Він уже ухвалений парламентом у першому читанні і зараз перебуває на доопрацюванні. Якщо його ухвалять, то в сукупності з децентралізаційними реформами він повністю переформатує український будівельний ринок і дасть місцевим органам влади максимум повноважень для контролю за будівельними процесами.
Також цей законопроєкт передбачає масштабну цифровізацію багатьох процедур у галузі. А ще – впровадження цілої низки превентивних заходів, які унеможливлять появу величезних будівель, що не вписуються в міський ландшафт. Також буде введено кілька норм, що регулюють самовільні будівельні роботи.
Сайт ТОВ БТІ продовжить стежити за ходом розгляду цього законопроєкту.