Українцям доступні нові електронні адмінпослуги
Заступник голови Мінрозвитку розповіла про зміни в законодавстві

Інтернет-портал “Дія” розширює свій функціонал у сфері містобудування. У листопаді цього року з’явилося кілька нововведень, які дадуть змогу спростити бюрократичні процедури для громадян України.
Так, якщо ви збираєтеся ввести в експлуатацію об’єкт, для якого вже оформлено техпаспорт на будинок, то тепер ви можете вибрати дату огляду будівлі, за підсумками якого буде видано сертифікат. Усе це відбуватиметься на інтернет-порталі – просто процедура реєстрації заявки стала на один крок довшою. Ви зможете вибрати зручний для себе день для проведення огляду. Головне, щоб дата була не раніше, ніж на третій робочий день, і не пізніше, ніж на сьомий робочий день, від моменту подання заяви. Це нововведення прискорить процес визначення дати, оптимізує роботу відомства, а державні інспектори проводитимуть огляд у зручний для вас час.
Загалом же, щоб вашу нерухомість, яка пройшла процедуру технічної інвентаризації, було прийнято в експлуатацію, вам необхідно буде завантажити акт готовності до експлуатації та обов’язково долучити копію квитанції про сплату внесків за сертифікат, а також вказати реквізити платежу.
Аналогічним способом, через інтернет, тепер можна отримати і містобудівні умови та обмеження. Для цього в розділі, присвяченому земельним ділянкам, будівництву та об’єктам нерухомості, вам треба вибрати відповідну послугу.
Оскільки отримання містобудівних умов та обмежень є одним із найважливіших етапів отримання дозволу на будівництво, то доведеться подавати додаткові документи – також через інтернет. В Єдиній електронній системі необхідно буде зареєструвати відповідну заяву, до якої має додаватися витяг із топографічно-геодезичного плану. Завдяки налаштованій взаємодії між реєстрами відомості про земельну ділянку буде завантажено автоматично. Тому для користувача системи процес пройде максимально просто.
На завершення цієї процедури ви зможете отримати містобудівні умови та обмеження, в яких будуть позначені контури майбутнього об’єкта нерухомості: інформація про кількість поверхів, щільність забудови, відстаней до сусідніх будівель та інших лімітуючих ліній.
Про подальші новини цифровізації містобудівної галузі ви можете читати на сайті ТОВ БТІ.