Підсумки перших тижнів роботи ДПАГ
Нові функції на порталі "Дія"

Продовжує розвиватися сфера електронних адміністративних послуг в українському містобудуванні. Про поступову цифровізацію бюрократичних сервісів сайт БТІ пише ось уже кілька років. Цей процес надзвичайно важливий для боротьби з корупцією в цій сфері. Примітно, що користувачі державної електронної системи вважають точно так само. Нещодавно серед зареєстрованих громадян було проведено соцопитування, за результатами якого близько 80% респондентів відзначили той факт, що використання інтернет-сервісів робить містобудівну галузь більш прозорою.
Загалом в опитуванні взяло участь близько 25 тисяч осіб. Майже три чверті з них залишилися задоволені процесом роботи з порталом електронних послуг.
Звичайно ж, відповідальні відомства не зупиняються на досягнутому, і сфера електронних слуг продовжує розширюватися. З листопада цього року з’явилася нова функція на порталі “Дія”. Тепер громадяни можуть реалізувати своє право на будівельну амністію самобуду через інтернет.
Якщо ви є власником об’єкта, побудованого без відповідних дозвільних документів, то вам необхідно оформити техпаспорт на будинок, а після цього подати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації. Зробити це на інтернет-порталі надзвичайно просто. Ви просто переходите в розділ, присвячений будівництву, і обираєте послугу подання декларації про готовність для самовільно збудованих об’єктів. Вашу заявку опрацюють протягом двадцяти чотирьох годин, а про результат опрацювання ви отримаєте повідомлення у своєму кабінеті на порталі. Це неймовірно швидко і зручно.
При цьому варто пам’ятати, що далеко не всі самобуди потрапляють під т.зв. будівельну амністію. Це правило торкнеться тільки об’єктів низького класу наслідків, які побудовані на ділянках відповідного цільового призначення, загальною площею до 300 кв. м. Тобто, якщо у вас є садовий або дачний будинок чи господарська прибудова, зведена до 9 квітня 2015 року, то ви можете провести технічну інвентаризацію об’єкта і потім “амністувати” будову. Для об’єктів сільськогосподарського призначення вимоги трохи жорсткіші: вони мають бути побудовані до березня 2011 року. З більш детальними параметрами будівельної амністії ви можете ознайомитися на державних сайтах.