Законопроєкти містобудівної реформи готуються до другого читання
Зміна цільового призначення земельної ділянки в Україні

Нещодавно створена Держінспекція архітектури та містобудування почала проводити позапланові перевірки на об’єктах, що мають ознаки самовільного будівництва. Нещодавно на сайті ТОВ БТІ з’явилася публікація про підсумки першого місяця роботи інспекції, а наприкінці осені поточного року відбулися контрольно-інспекційні заходи на скандальних будівельних об’єктах міста Києва та Київської області.

Одна з перевірок відбулася за адресою пр. Перемоги, 50а в Києві. Там минулого року недалеко від скверу і станції метро викопали котлован і розгорнули повноцінний будмайданчик. З деяких джерел надійшла інформація, що планується звести тут багатоквартирний житловий будинок, і навіть уже розпочато продаж квартир.

Наприкінці жовтня інспектори звернулися до замовника з проханням надати необхідні для будівництва документи, зокрема містобудівні умови та обмеження, проєктну документацію, розрахунок категорії складності та класу наслідків, експертну оцінку та копію дозволу на проведення будівельних робіт.

За результатами перевірки було складено протоколи про проведення будівельних робіт на об’єктах значного класу наслідків без відповідного дозволу. Інспекція винесла приписи про усунення правопорушень. Наразі триває розгляд справи про порушення містобудівного законодавства, за результатами якого буде накладено штрафи. А для перевірки виконання припису буде проведено ще одну позапланову перевірку. Якщо правопорушення не буде усунуто, то об’єкт не можна буде добудувати й оформити техпаспорт на будинок.

Ще одна позапланова перевірка відбулася за адресою пр. Космонавта Комарова, 1. На цьому об’єкті також було виявлено численні правопорушення. Цілі забудови не відповідають супровідним документам. Назва комплексу передбачає, що після проведення технічної інвентаризації та введення в експлуатацію мешканці будинків зможуть користуватися спортивним комплексом, але в проєкті спортивний комплекс відсутній. Кількість паркомісць значно менша за передбачену будівельними нормами. За результатами перевірки складено акт і винесено приписи про зупинення робіт до того моменту, як правопорушення буде усунуто.
У подальших планах відомства – позапланові перевірки на київському об’єкті за адресою Микільсько-Слобідська, 7-9 та інспекція діяльності виконкому міськради Ірпені за минулий рік.