В Україні дослідили міське середовище

Триває підвищення інклюзивності міського середовища в українських населених пунктах – сайт БТІ регулярно пише про нововведення в цій сфері містобудування. Ще в середині літа уряд України затвердив порядок обладнання об’єктів нерухомості засобами безперешкодного доступу для маломобільних мешканців. Цей документ, створений фахівцями Мінрегіонрозвитку, описує схему, згідно з якою біля входу в будівлю буде встановлений пандус, наявність якого пізніше буде зазначено в техпаспорті на будинок.

Глава міністерства заявив, що в сучасному суспільстві не можна допускати, щоб забудовники створювали фізичні бар’єри для городян. І ухвалений порядок дасть змогу трансформувати вже наявні об’єкти заради створення безбар’єрного доступу. Новий нормативно-правовий акт змінив і вже кілька існуючих порядків, згідно з якими проводилися підготовчі та будівельні роботи і вводилися в експлуатацію завершені об’єкти після технічної інвентаризації.

Через кілька тижнів було остаточно затверджено план втілення державної стратегії зі створення безбар’єрного середовища. Дружина українського президента, коментуючи цю подію, зазначила, що зроблено важливий крок для впровадження цивілізованого ставлення до потреб кожної людини. У наступні два роки буде реалізовано пріоритетні завдання, зазначені в документі. При цьому філософія безбар’єрності має впроваджуватися не тільки на державному рівні, а й на рівні кожної людини. Поняття безбар’єрності має бути донесено до якомога більшої кількості людей. Для цього планується видати спеціальну збірку статей, у яких доступною мовою пояснюватимуться принципи створення доброзичливого оточення.

Очільник Мінрегіонрозвитку висловив сподівання на те, що об’єднаними зусиллями вдасться знищити всі бар’єри, які існують в Україні сьогодні, і створити нові стандарти життя. Профільні відомства почнуть реалізовувати ухвалений план у кількох напрямках. Зникатимуть бар’єри у фізичному, цифровому, суспільному, економічному, інформаційному та освітньому середовищі. Йдеться, зокрема, і про доступність об’єктів нерухомості, громадського транспорту та створення інклюзивного освітнього середовища.