Набрав чинності закон, що звільняє від сплати податку за знищену нерухомість
У Києві подорожчала оренда квартир

Постанова Кабінету Міністрів України щодо механізму імплементації закону “Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, що будуть збудовані в майбутньому” відзначає значущий крок в Україні в царині захисту прав людей, які інвестують у незавершене будівництво та майбутні нерухомі об’єкти.

Створено правовий інструментарій, який держава застосовуватиме для гарантування прав на ці об’єкти. Це дасть змогу запобігти несприятливим ситуаціям, пов’язаним із недобросовісними забудовниками, і захистити інтереси людей, які вкладають свої кошти в будівництво житлових приміщень.

Згідно з новим законом, забудовник, який бажає продавати квартири, гаражні бокси, а також інші житлові та нежитлові приміщення або паркувальні місця, має обов’язково зареєструвати кожен із цих об’єктів як спеціальне майнове право у відповідному розділі реєстру речових прав.

Крім того, забудовник зобов’язаний надати детальну інформацію про будівельний об’єкт, а також надати відомості про себе і кінцевих бенефіціарів.