Для програми "е-Оселя" буде виділено додаткові кошти
Набрав чинності закон, що звільняє від сплати податку за знищену нерухомість

Починаючи з 10 травня, в Україні розпочалася реалізація програми державної допомоги “єВідновлення” для відновлення пошкодженого житла. Це повідомлення було опубліковано у пресслужбі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Громадяни, чиє житло зазнало незначних ушкоджень унаслідок збройної агресії з боку Росії і ще не було відремонтоване, можуть скористатися цією програмою, щоб отримати державну допомогу для відновлення свого житла. Програма включає в себе заміну вікон або дверей, ремонт покрівлі та інші види ремонту.

Програмою можуть скористатися всі громадяни України, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій і потребує відновлення. Програма поширюється на квартири, приватні будинки та інші житлові приміщення, такі як кімнати в гуртожитках. При цьому громадяни, які вже відновили своє житло власним коштом, поки що не можуть претендувати на державну допомогу.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури працює над механізмом відшкодування для таких випадків, зокрема через механізм репарацій. Тож мешканців закликають зберігати чеки, світлини, свідоцтва сусідів або публікації у ЗМІ про своє пошкоджене житло, щоб у майбутньому мати змогу претендувати на державну допомогу.

Для участі в програмі першим кроком потрібно подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно. Це можна зробити на порталі або в застосунку “Дія”, а надалі це так само можна буде зробити і через ЦНАП, нотаріусів чи управління соцзахисту. Далі необхідно відкрити спеціальний рахунок “єВідновлення” в одному з банків-учасників програми: Ощадбанк, monobank, Приватбанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ. Після цього потрібно подати заяву на компенсацію в застосунку “Дія”. Спеціальна комісія, створена органом місцевого самоврядування, розгляне заяву, проведе огляд і оцінку ушкоджень, внесе дані до відповідного реєстру і виплатить на рахунок затверджену суму