Кількість введеного в експлуатацію житла за рік збільшилася на 61%
БРРЄ розглядає участь в іпотечному кредитуванні

Уперше з початку вторгнення комерційні банки значно знизили ставки за іпотечними кредитами, скоротивши їх на 3%. Це зниження відсоткових ставок стало стимулом для збільшення активності у сфері кредитування, особливо в галузі іпотеки, яка зазнавала труднощів через високі відсоткові ставки. Прогнозується, що пожвавлення насамперед торкнеться іпотечного кредитування на первинному ринку, який практично зупинився з початку повномасштабної агресії.

Особливий інтерес становлять загальні іпотечні програми, пропоновані банками і забудовниками, в рамках яких банки можуть запропонувати найнижчі відсоткові ставки.

Протягом першого півріччя 2023 року частка виданих кредитів на первинному ринку в банківській системі становила лише 1,1% від загального обсягу виданих іпотечних кредитів.
Ці результати зумовлені не тільки високими відсотковими ставками, а й загальним зниженням попиту на первинному ринку. Тому поліпшення умов кредитування очікується, що сприяє збільшенню попиту на нерухомість, що будується.